Aktualności

27 kwietnia 2012 – Projekt edukacyjny „Wiosna”

Dnia 27 kwietnia odbyło się w naszej szkole podsumowanie projektu edukacyjnego przeznaczonego dla klas szkoły podstawowej. Uczniowie szkoły podstawowej przez 2 tygodnie pracowali w grupach pod kierunkiem swoich nauczycieli nad przydzielonymi zadaniami. Podczas apelu każda z trzech grup prezentowała przygotowane zadania o tematyce wiosennej. Wszyscy bardzo pięknie pracowali i chętnie przedstawiali efekty swojej pracy. Pierwsza grupa, czyli klasy Iu –IVu, przedstawiła wiosnę za pomocą prac plastycznych i ruchowej inscenizacji piosenek o wiośnie. Druga grupa uczniów miała za zadanie przedstawić dary wiosny czyli nowalijki, z których przygotowujemy smaczne i zdrowe kanapki. Kolejna grupa uczniów przedstawiła zjawiska w przyrodzie związane z wiosną. Uczniowie przypomnieli sobie miesiące wiosenne oraz jaka pogoda może być wiosną. Dzieci utrwaliły sobie też nazwy kwiatów wiosennych i ptaków przylatujących do nas na wiosnę. Poruszenie na widowni wywołał pokaz mody wiosennej przygotowany przez klasy V-VI. Była też recytacja wierszy o wiośnie przygotowana przez klasę IV. Podsumowując projekt pielęgniarka szkolna przypomniała wszystkim, aby ubierać się nie tylko modnie ale i stosownie do pogody oraz jakie są zasady zdrowego odżywiania. W przerwach pomiędzy poszczególnymi prezentacjami dzieci słuchały aktywnie znanych piosenek o wiośnie oraz relaksowały się przy dżwiękach ptasich treli. Na zakończenie apelu wszystkie klasy otrzymały wiosenne kanapki pełne witamin, które dzieci zjadły na drugie śniadanie.

projekt wiosna

   
© ALLROUNDER