Aktualności

20 listopada 2018 - XII Międzyszkolny Konkurs Profilaktyczny "Czy jesteś bezpieczny?"

20 listopada 2018 odbył się w naszej szkole XII Międzyszkolny Konkurs Profilaktyczny - Czy jesteś bezpieczny?
Tegoroczna edycja konkursu przebiegała pod hasłem: Jestem odpowiedzialny za bezpieczeństwo własne i innych. W konkursie udział wzięli uczniowie z placówek w Kaliszu, Kępnie, Ostrzeszowie, Pleszewie i oczywiście przedstawiciele naszej szkoły.
W trakcie konkursu uczestnicy zmierzyli się z zadaniami z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpiecznych zachowań w różnych środowiskach życia, kontaktu z obcym czy nieznajomym, poddani byli wielu próbom sprawnościowym. Zarówno uczestnicy, jak i publiczność wspierająca rywalizujące drużyny, obejrzeli dwa filmy edukacyjne z zakresu bezpiecznych zachowań. Wszystkie drużyny wykazały się znajomością przepisów ruchu drogowego i zasad bezpiecznego funkcjonowania na bardzo dobrym poziomie, jednak ostatecznie najlepszy wynik i pierwsze miejsce zdobyli uczniowie naszej szkoły. Szczególne gratulacje i wyrazy uznania uczestnicy otrzymali od przedstawicieli Policji - pana nadkomisarza Krzysztofa Kuli oraz pani starszy sierżant Patrycji Lichtarowicz, którzy wchodzili w skład jury konkursu.

konkurs profilaktyczny

   
© ALLROUNDER