Aktualności

14 listopada 2018 - W Krośnicach w „Szklanym Świecie”

Dnia 14 listopada uczniowie klasy V i VIII wzięli udział w wycieczce do fabryki bombek „Szklany Świat" w Krośnicach. Uczniowie poznali proces produkcji pięknych ozdób choinkowych, teraz już wiedzą, że wyprodukowanie bombki to bardzo pracochłonny ale ciekawy proces. Dzieci na początku odwiedziły DMUCHALNIĘ, gdzie pracownicy ze szklanej rurki podgrzewanej palnikiem gazowym ręcznie wytwarzają przeróżne kształty. Kolejnym etapem zwiedzania była SREBRZALNIA, czyli miejsce, gdzie pracownicy za pomocą odpowiedniej reakcji chemicznej poddają bombki procesowi srebrzenia. Tutaj uzyskują one wygląd potrzebny do dalszego etapu – dekoracji. Następnie uczniowie przeszli do DEKORATORNI, gdzie przyglądali się pracy pań dekoratorek, które ręcznie nanosiły na bombki piękne wzory. Dowiedzieli się, że do tego celu używa się kleju, żeli, kolorowych brokatów. Na koniec wycieczki wszyscy udali się do firmowego sklepu aby dokonać zakupu świątecznych ozdób dla siebie i dla swoich bliskich.

Uczniowie wrócili do szkoły zadowoleni, pełni wspaniałych wrażeń z piękną bombką ze swoim imieniem, oraz z upominkami zakupionymi w firmowym sklepie.

wycieczka

   
© ALLROUNDER