Aktualności

6 listopada 2018 - 100 kartek pocztowych na 100 lecie odzyskania niepodległości

6 listopada podsumowaliśmy ogólnopolską akcje „A to Polska właśnie..." 100 kartek pocztowych na 100 lecie odzyskania niepodległości. W wymianie kartek pocztowych brały udział szkoły ze wszystkich 16 województw, uczniowie ze szkól podstawowych, liceów, szkół ekonomicznych, usługowych, muzycznych, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, oddziałów szkolno-przedszkolnych. Kartki mogły być gotowe lub zrobione odręcznie. Na przepięknie wykonanych pocztówkach widniały symbole narodowe, zawarte były także informacje na temat danej miejscowości, ciekawostki historyczne i geograficzne. Cel innowacji pedagogicznej został osiągnięty. Uczniowie nawiązali kontakt z placówkami oświatowymi nawet z najdalszych zakątków naszej ojczyzny. Wielu uczniów miało okazje po raz pierwszy wysłać i zaadresować kartkę pocztową. Dzięki tworzeniu kartek uczniowie mogli wykazać się wyobraźnią, doskonalić sprawności manualne oraz rozwijać zdolności artystyczne. Innowacja miała rozbudzić wśród dzieci i młodzieży postawy patriotyczne, szacunek do historii państwa, narodu oraz symboli narodowych.

100 kartek

   
© ALLROUNDER