Aktualności

DZIEŃ BIAŁO-CZERWONY

DZIEŃ BIAŁO-CZERWONY to długoletnia już tradycja w Zespole Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Ostrowie Wielkopolskim. Tegoroczna edycja poświęcona była 100-leciu Odzyskania Niepodległości i rozstrzygnięciu MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „NIEPODLEGŁA",

IMG-20181023-WA0003

Narodowe Święto Niepodległości, obchodzone każdego roku 11 listopada, to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych z tej właśnie okazji w Zespole Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Ostrowie Wielkopolskim został zorganizowany DZIEŃ BIAŁO-CZERWONY. Tegoroczna uroczystość połączona była z rozstrzygnięciem MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „NIEPODLEGŁA", na który wpłynęło ponad 100 prac z ostrowskich szkół oraz szkół powiatów: ostrowskiego, pleszewskiego, jarocińskiego i kępińskiego. Konkurs odbył się dzięki wsparciu finansowemu: 14 Edycji Konkursu Funduszu Grantowego Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego.
Ponadto nagrody dla wszystkich uczestników konkursu przekazali:

  • Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki
  • Zarząd Województwa Wielkopolskiego
  • Powiat Ostrowski

W minionych latach, w ramach projektu BIAŁO-CZERWONA uczniowie ZSS otrzymali między innymi w 2012 r. zaproszenie od Pary Prezydenckiej - Państwa Komorowskich i wspólnie z nimi, w Pałacu Prezydenckim wykonywali biało- czerwone kokardy narodowe, zwane kotylionami. Ponadto dzieci i młodzież ZSS wręczali własnoręcznie zrobione kotyliony posłom w Sejmie RP. Wcześniej w 2009 r. na stronie prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego zostały nagrodzone prace uczniów ZSS, przystępujących do konkursu „dziecięce logo strony internetowej prezydent pl."

IMG-20181023-WA0007

W szkole uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości uświetniali różni znamienici goście, reprezentujący świat polityki, sportu i służb mundurowych.
W tym roku zaszczycili swoją obecnością: Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego - Pani Marszałek Marzena Wodzińska, Starosta Ostrowski - Pan Paweł Rajski, Prezes Stowarzyszenia Funduszu Grantowego Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego – Pani Karolina Krawczyk oraz licznie przybyli, uczestnicy Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „NIEPODLEGŁA"
W ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH im. Janusza Korczaka organizuje jeszcze:

  • 7 XI 2018r. – XIV NIEPODLEGŁOŚCIOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ
  • 8 XI 2018r. MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ – „Legiony to żołnierska nuta"
  • 9 XI 2018r. UROCZYSTOŚĆ PATRIOTYCZNĄ NA RYNKU PRZY RATUSZU o godz.10, w której programie są:
  • bieg sztafetowy „ 100 okrążeń wokół Ratusza na 100-lecie odzyskania niepodległości
  • śpiew pieśni patriotycznych
  • godzina 11:11 w ramach ogólnopolskiej akcji wspólne odśpiewanie Hymnu Państwowego przy 150-metrowej fladze okalającej Ratusz.

IMG-20181023-WA0010

   
© ALLROUNDER