Aktualności

4 października 2018 - Rozpoczynamy niepodległościowe obchody

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wybuchu Powstania Wielkopolskiego na szlaki kolejowe Wielkopolski wyjechały pociągi specjalne. Jeden z nich zawitał w czwartkowe popołudnie do Ostrowa Wielkopolskiego
Wśród osób witających pociąg retro byli podopieczni naszej szkoły. Uczniowie podziwiali stare wagony i ich wyposażenie. Zapoznali się też z zasadami działania prawdziwego parowozu, który na stacji w Ostrowie uzupełniał zapasy wody. Dzięki grupom rekonstrukcyjnym poznali obowiązującą sto lat temu modę i umundurowanie żołnierzy biorących udział w Powstaniu Wielkopolskim. Z zaciekawieniem słuchali opowieści o walkach o wolną Polskę. Na zakończenie wszyscy zostali udekorowani biało-czerwonymi rozetami. To wydarzenie rozpoczęło obchody rocznicowe w naszej szkole. Kolejne już niebawem.

pociag

   
© ALLROUNDER