Aktualności

11 kwietnia 2012 - Wielkanocne to i owo

Po raz kolejny grupa uczniów naszej szkoły odwiedziła bibliotekę dziecięcą przy ulicy królowej Jadwigi, aby spotkać się na zajęciach .Tym razem w nawiązaniu do Wielkanocy tematem była wiosna i zwyczaje świąteczne. Na wstępie uczniowie kl. I-III powitali panią Renatę i obejrzeli przepiękne pisanki wykonane przez dzieci różnymi technikami plastycznymi. Lekcja miała na celu przypomnienie zwyczajów związanych ze świętami Wielkiejnocy oraz przybliżenie dzieciom pory roku jaką jest wiosna.

Dzieci wykazały się znajomością tematu, chętnie odpowiadały na zagadki słowne i obrazkowe oraz rozwiązywały łamigłówki świąteczne. Słuchając fragmentu czytanej przez p. Renatę książki uczniowie dowiedzieli się o pochodzeniu nazwy wielkanocnego zwyczaju - Śmigus–Dyngus. Chłopcy wykazali się również świetną znajomością ptaków wiosennych, które rozpoznali na podstawie ich śpiewu. Dzieci w trakcie zajęć wykonały piękne zajączki, które będą im przypominać niecodzienne zajęcia. Po serii zabaw na wszystkich czekała słodka niespodzianka – jajka od Zajączka. Na zakończenie zajęć dzieci wspólnie jeszcze ułożyły wielkiego zająca z nakrętek.

wielkanocne to_i_owo

   
© ALLROUNDER