Aktualności

15 maja 2018 roku – Lekcja ekologiczna

Rozwijanie i kształtowanie umiejętności segregowania odpadów to ważny element edukacji dzieci i młodzieży . Dlatego też w naszej pięknej sali widowiskowej odbyła się taka lekcja , którą przeprowadziła Pani Arleta Szulc - przedstawicielka MZO .Dzieci i młodzież mieli okazje dowiedzieć się co się dzieje z wyrzucanymi do kosza śmieciami ,jak wygląda sortownia i wysypisko śmieci. Pani Arleta pomogła nam też rozszyfrować co znaczy skrót PSZOK i jak wygląda praca w takim punkcie. Następnie uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli film o losach plastikowej butelki PET. Teraz wszyscy już wiemy jak prawidłowo segregować odpady i co możemy z nich uzyskać. Na zakończenie każdy uczestnik spotkania otrzymał certyfikat MZO-ludka oraz upominki przygotowane przez Zakład Oczyszczania.

lekcja ekologiczna

   
© ALLROUNDER