Aktualności

11-12 maja 2018 - III WĄGROWIECKI RAJD ROWEROWY

Korczakowski krąg po raz trzeci zorganizował dwudniowy rajd rowerowy w Wągrowcu. Jak co roku zostaliśmy bardzo miło przywitani i ugoszczeni. Zaraz po przyjeździe wybraliśmy się na spacer po mieście i odowiedzieliśmy muzeum rękodzieła. „Super zabawa", „piękne widoki", to najczęstsze słowa, które pojawiały się na ustach naszych uczniów. Drugi dzień w sobotę rano przygotowywaliśmy się do rajdu rowerowego zbierając się przy szkolnym ośrodku wychowawczym im. Janusz Korczaka. Po krótkim przypomnieniu zasad bezpieczeństwa i założeniu odblaskowych kamizelek wyruszyliśmy na 20 km wyprawę do Grylewa jadąc leśnymi ścieżkami z przepięknymi widokami na jezioro. Jazda przebiegła bardzo miło i spokojnie bez żadnych trudności. Po dojechaniu na miejsce czekała nas miła niespodzianka: wspólne biesiadowanie w świetlicy wiejskiej w Grylewie. Były pieczone kiełbaski , ciasto i wesołe biesiadne piosenki, wspólne zabawy integracyjne. To były niezapomniane dwa dni spędzone w miłej i sympatycznej atmosferze. W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia dzieciakom dopisywały humory, wzajemnie dzieliły się wrażeniami z rajdu rowerowego.

rajd

   
© ALLROUNDER