Aktualności

27 kwietnia – Dzień Czekolady

czekolada27 kwietnia – dziś w szkole odbył się Dzień Czekolady. Każdy uczeń wie, jak pyszne jest to cudo, ale mało kto wie jak powstaje czekolada. Dziś uczniowie obejrzeli prezentację dotyczącą czekolady, jej historii i właściwościach a następnie obejrzeli film ,, Tajemnica produkcji czekolady". Żeby nie tylko słuchać ale też posmakować, każdy chętny uczeń mógł spróbować ,, tajemniczej "czekolady i odgadnąć po smaku jej rodzaj. A czekolady były różne: mleczna, deserowa, biała i z bakaliami. Po degustacji czekoladek uczniowie słuchali wiersza D. Wawiłow ,, Zapach czekolady", a następnie odbył się konkurs na najładniejszą czekoladową buźkę wykonaną na waflu. A buźki były piękne i bardzo smaczne. Niestety czekolada choć pyszna to w dużych ilościach nie jest zdrowa, więc przypomnieliśmy sobie piramidę zdrowia i podzieliliśmy się spostrzeżeniami jakie choroby powoduje jedzenie nadmiernej ilości słodyczy. A żeby szybko spalić niepotrzebne kalorie uczniowie zatańczyli taniec ,, Chocolade". A teraz niespodzianka... Na zakończenie każdy uczeń mógł zanurzyć w pachnącej i ciepłej fontannie czekoladowej kawałek mandarynki lub winogrono i rozkoszować się smakiem.
Dziękujemy Państwu Domagałom z ,, Limba Catering" za sponsorowanie fontanny czekoladowej i czekolady.


Beata Barańczak i Dorota Cieślak

 

   
© ALLROUNDER