Aktualności

21 marca 2018 - Powitanie Wiosny

W dniu 21 marca 2018r dzieci z szkoły podstawowej wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy - powitania wiosny", w tym dniu zorganizowaliśmy „Zielony Dzień". każdy uczeń miał zielony strój i przygotowany wcześniej element symbolizujący wiosnę. O godz. 9:30 wszyscy uczniowie wraz ze swoimi paniami zebrały się w sali widowiskowej, żeby wspólnie powitać Panią Wiosnę. Podczas uroczystości dzieci miały okazję przywoływać wiosnę wierszykami i piosenkami i głośnymi okrzykami. Jakież było ich zdumienie i radość, gdy pojawiła się Pani wiosna, oznajmiła dzieciom, że od dziś zaczyna swoje panowanie w przyrodzie i w pogodzie, i zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy. W tym dniu odbył się również, konkurs na marzannę i najpiękniejszy portret Pani wiosny, były również, zagadki, kalambury tańce oraz śpiewano piosenki. Na zakończenie dzieci wspólnie z Panią Wiosną pożegnały zimę wyrzucając symboliczną „Marzannę" krzycząc przy tym: „ŻEGNAJ ZIMO!".

powitanie wiosny

   
© ALLROUNDER