Aktualności

24 stycznia 2018 – Spotkanie z boksem

Boks to wysoka forma i zero używek. Odpowiedzialność za partnera i sposobność zużytkowania nadmiaru nagromadzonej energii. W pierwotnych czasach, gdy jeszcze zyski z walk nie przysłaniały ducha sportu, walki bokserskie bywały uosobieniem męskości. Niestety, wraz z zwiększonym udziałem kamer, a także popytem na agresję w mediach, otoczki walk boksu zaczęły stawać się kolejnym śmietnikiem niskich chwytów marketingowych. Na szczęście sama technika walki pozostała niezmienna. Zgodna z duchem fair-play. Taką właśnie technikę zademonstrowali trenerzy Szymon Gajewski i Kamil Stodolski w hali sportowej Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowie Wielkopolskim. We właściwy sobie, niedeprymujący odbiorców, sposób, przedstawili boks grupie starszych chłopców. Dla uczniów ZSS było to pierwsze spotkanie z boksem. Podobało się bardzo. Dzięki osobowościom trenerów spotkanie z pewnością zapisze się w naszej pamięci.

boks

   
© ALLROUNDER